3 روش برای نگه داشتن فایل های حساس به صورت رمز شده روی حافظه فلش یا هارد دیسک خارجی1394/8/4 دوشنبه
 
3 روش برای نگه داشتن فایل های حساس به صورت رمز شده روی حافظه فلش یا هارد دیسک خارجی

اگر فایل های داریدی که نگران هستید به راحتی دزدیده شده و یا از دست بروند ، میتوانید با این روش های ساده سارقین را ناکام بگذارید .

حافظه های فلش به راحتی میتوانند گم شوند و هر چیزی که گم شود میتواند به دست افراد بد بیفتد . پس اگر نگران اطلاعات حساس در جیبتان هستید ، نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که آن ها رمزگذاری شده اند.

در اینجا سه راه حل ممکن وجود دارد:


یک حافظه رمز شده خریداری کنید

شما میتوانید یک حافظه فلش با رمزگذاری پیش ساخته مانند DataTraveler Locker+ G3 خریداری کنید . هنگامی که Locker+ را متصل میکنید ، بعنوان یک حافظه فقط خواندنی با حجم 13 مگابایت راه اندازی میشود . اما وقتی یکبار فایل برنامه موجود در این حافظه را اجرا کنید و رمز عبوری که قبلا تنظیم کرده اید را وارد کنید ، حافظه اصلی با تمام مقدار فضایی که هزینه آن را پرداخته اید باز میشود . البته این حافظه ، بدون رمز عبور غیر قابل دسترس است . این نرم افزار حافظه را اجرا میکند ، و سپس میتواند روی رایانه ها و سیستم عامل های مختلف استفاده شود .

ویژگی اختیاری پشتیبان گیری ابری این حافظه ها به شدت توصیه می شود. این ویژگی از Dropbox ، OneDrive و یا هر سرویس ابری دیگر که انتخاب کنید بهره میبرد ، که در نگاه اول پبسیار خوب به نظر میرسد . اما این ویژگی فایل ها را بدون رمزگذاری خودش آپلود میکند . یعنی شما به قابلیت های رمزگذاری Dropbox و سایر سرویس های مشابه بر روی فایل های حساس خود اعتماد میکنید در حالی که همه آن ها امن نیستند . بنابراین راه دیگری برای رمزگذاری این فایل ها پیدا کنید - ترجیحا راهی که در آن شما می توانید رمزگذاری را کنترل کنید.

قیمت DataTraveler Locker+ G3 برای یک حافظه 8 گیگا بایتی از حدود 15 دلار شروع میشود .


بر روی حافظه خود نرم افزار های تخصصی نصب کنید

اگر در حال حاضر یک حافظه دارید که میخواهید از آن استفاده کنید ، سیستم امنیتی ENC به نام EncryptStick را نصب کنید . شما باید EncryptStick را در رایانه اصلی خود نصب نمایید ، اما این برنامه به عنوان یک برنامه قابل حمل بر روی هر رایانه دیگر اجرا می شود .

EncryptStick به شما اجازه دسترسی مستقیم به فایل های رمزگذاری شده از مسیر Windows/File را نمیدهد . شما نیاز دارید تا برای دسترسی به فایل ها از برنامه استفاده کنید . از آنجا، شما می توانید با کشیدن و رها کردن فایل ها را وارد یا خارج کنید ، فایل ها را در برنامه های مربوط به آن ها باز ، ویرایش و حذف کنید.

یک کار خوب : فایل های رمز شده فقط فضایی که نیاز دارند را اشغال میکنند . شما میتوانید از بقیه فضای حافظه برای فایل هایی که به رمز شدن نیاز ندارند استفاده کنید .

پس از یک دوره رایگان دو هفته ایی ، EncryptStick هزینه ایی 14 دلاری را در خواست میکند .


از نرم افزار رایگان که واقعا قابل حمل نیست استفاده کنید

خوانندگان میدانند که من یکی از طرفداران VeraCrypt هستم ، یک ابزار رمزنگاری رایگان و متن باز . راه های مختلفی برای استفاده از VeraCrypt وجود دارد ، اما من ساخت یک ظرف رمزنگاری شده را پیشنهاد میکنم ( هم چنین یک volume یا یک vault نیز نامیده میشود )

شما می توانید VeraCrypt را به عنوان یک برنامه قابل حمل نصب کنید. حافظه جانبی خود را متصل کنید و برنامه نصاب دانلود شده را اجرا کنید . در صفحه مذکور بلافاصله پس از EULA، Extract را انتخاب کنید.

این کار یک نسخه قابل حمل VeraCrypt را در حافظه جانبی شما قرار میدهد . شما میتوانید یک vault را با هر اندازه ای در حافظه جانبی خود ایجاد کنید .

اما مشکلی وجود دارد . نسخه قابل حمل VeraCrypt تنها در صورتی کار میکند که از یک حساب کاربری در سطح مدیر استفاده کنید یا یک رمز عبور داشته باشید . البته ، اگر نسخه غیر قابل حمل بر روی رایانه نصب شده باشد . این امر بطور جدی این که با کدام رایانه از برنامه استفاده کنید را محدود میکند.


مشاهده توصیه های امنیتی ...
نسخه قابل چاپ
دسترسی سریع
عضویت در خبرنامه

* برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نمایید
خبرخوان
تماس با ما
(021) 22266217
Info@kashef.ir دریافت کلید PGP   (راهنما)