اف‌بی‌آی می‌گوید: قربانیان باج ‌افزارها بهتر است باج خواسته شده را پرداخت کنند1394/10/19 شنبه
 
اف‌بی‌آی می‌گوید: قربانیان باج ‌افزارها بهتر است باج خواسته شده را پرداخت کنند

به گزارش وبسایت خبری "SCMagzine": "جوزف بوناولونتا" در کنفرانس "Cyber Security 2015" در بوستون گفت: اف بی آی به شرکت‌هایی که قربانی حملات باج‌افزارهایی مانند "Cryptolocker" ، "Cryptowall" یا دیگر انواع باج‌افزارها شده‌اند، توصیه می‌کند که باج خواسته شده توسط این بدافزارها را پرداخت کنند.

"جوزف بوناولونتا"، مامور ویژه پلیس اف بی آی درحوزه امنیت سایبر و ضد جاسوسی، در واکنش به رواج بدافزارهایی که باعث قفل شدن و ازکار افتادن کامپیوتر قربانبان این دام‌ها درآمریکا می‌شود با ارایه راهکاری جنجالی که از سوی یک مقام رسمی انتظار آن نمی‌رفت، گفت؛ هکرها باج افزارهای بسیار خوبی ساخته‌اند، راستش را بخواهید ما معمولا به مردم پیشنهاد می‌کنیم، باج بدهند.

وی دراین کنفرانس اذعان کرد، به هرحال موارد بدافزارهای باجگیر می­بایست به منظور تحقیقات بیشتر درمورد نحوه کار هکرها به پلیس اف بی آی گزارش شود واضافه کرد: ولی به دلیل پیچیده بودن بدافزارها شکستن آنها توسط مقامات پلیس بسیار دشوار است.

مامور ویژه پلیس اف بی آی و دستیار حوزه امنیت سایبری و ضد جاسوسی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساده‌ترین راه پرداخت باج است، وافزود، هکرها و مجرمان سایبری از این طریق به مبالغ قابل توجهی دست پیدا می‌کنند و این به دلیل پرداخت باج توسط بخش اعظم نهادها و موسسات به دام افتاده دراین بدافزارها می باشد.

به گفته این مقام اف بی آی، باج افزارهای یاد شده با کد گذاری کردن اطلاعات هارد درایو کامپیوتر قربانی، عملکرد سیستم را مختل می کنند وممکن است به دایرکتوری های دیگر سیستم عامل نیز نفوذ کنند.

باج افزارها که درغالب بدافزار و ازطریق پیوست­ها درایمیل، دانلود از وب سایت­های آسیب­پذیر وحتی تبلیغات به سیستم عامل نفوذ می کنند سالها درگستره اینترنت وجود داشته است ولی درسه چهار سال اخیر، شکل جدی تری به خود گرفته است.

طبق آمار پلیس اف بی آی، تنها درفاصله ماه آپریل 2014 تا ژوئن 2015، 992 مورد شکایت که میزان 18 میلیون دلار خسارت برای قربانیان دربر داشته است، به این اداره ارجاع شده است.


مشاهده توصیه های امنیتی ...
نسخه قابل چاپ
دسترسی سریع
عضویت در خبرنامه

* برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نمایید
خبرخوان
تماس با ما
(021) 22266217
Info@kashef.ir دریافت کلید PGP   (راهنما)