.
این آسیب‌پذیری به دلیل مشکل insecure deserialization در محتوای تهیه شده توسط کاربر در نرم‌افزار تحت تأثیر رخ داده و می‌تواند باعث اجرای کد از راه دور شود.
این آسیب‌پذیری ناشی از مدیریت نادرست کنترل دسترسی می‌باشد. کاربر محلی احراز هویت نشده با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری می‌تواند با اجرای یک برنامه خاص و دستکاری لینک‌های نمادین، عملیات حذف در McAfee را به اجرای یک فایل ناخواسته تغییر داده، دسترسی‌های بیشتری در سیستم به دست آورده و فایل‌های دلخواه را در سیستم اجرا کند.
این آسیب‌پذیری به دلیل نامعتبر بودن توکن بازیابی رمزعبور وجود دارد. مهاجم از راه دور با سوءاستفاده از این آسیب‌پذیری می‌تواند حساب‌های کاربری را به خطر انداخته و دسترسی کامل بر وب‌سایت پیدا کند.
نقص امنیتی Kr00k از ضعفی سوءاستفاده می‌کند که هنگام قطع ارتباط وای‌فای بین ابزار و روتر ظاهر می‌شود. در این حالت، اگر تنها یکی از این دو دچار مشکل مذکور باشند، امکان دسترسی برای مهاجم حاصل می‌شود. قطع ارتباط بین دو دستگاه معمولا با جابه‌جایی ابزار از نقطه‌ی اتصال وای‌فای به نقطه‌ای دیگر و تداخل سیگنال‌ها یا خاموش‌شدن وای‌فای اتفاق می‌افتد.
این آسیب‌پذیری جدید پردازنده‌های Intel را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
این آسیب‌پذیری جدید پردازنده‌های AMD تمامی محصولات ساخته‌شده از ۹ سال پیش تاکنون را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
به گفته پژوهشگران امنیتی، سوء استفاده از آسیب‌پذیری CVE-2019-19781بسیار ساده است و تنها به چند خط کد احتیاج دارند. از طرفی، طبق گفته کارشناسان مختلف امنیتی و شرکت‌های امنیت سایبری، در سه روز گذشته اسکن‌ها با هدف بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری در سطح اینترنت افزایش یافته است.
برای جلوگیری از حملات باج‌افزار، به سازمان‌ها توصیه می‌شود که سرویس‌های حیاتی و درگاه‌های ایمن خود را در معرض اینترنت عمومی قرار ندهند و در صورت لزوم آن‌ها را با استفاده از رمز عبور قوی با احراز هویت چندمرحله‌ای ایمن کنند. همچنین وجود یک فایروال قدرتمند می تواند جلوی حملات این بدافزار را بگیرد.
ازآنجاکه اثبات ادعا برای آسیب‌پذیری حیاتی دروپال وجود دارد، به کاربران دارای نسخه‌های آسیب‌پذیر دروپال توصیه می‌شود CMS خود را به آخرین نسخه هسته دروپال و در اسرع وقت به‌روز کنند.
این آسیب‌پذیری‌ تمامی نسخه های سامانه عامل اندروید را تحت تاثیر قرار می دهد. از همین روی، کاربرانی که تجهیزات آن ها دارای این سامانه عامل هستند، در معرض خطر این آسیب پذیری قرار دارند.
بيشتر
درگاه ها و پورتال های معتبر
.
آخرین رویدادها