.
اخبار کاشف

کاهش ۷۵ درصدی برداشت غیرمجاز از حساب با رمز پویا

1399/2/20 شنبه
رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا گفت:‌ رمز پویا جرائم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند؛ اما منجر به کاهش ۷۵ درصدی اتفاقات ناشی از این جرائم شد

رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا گفت:‌ رمز پویا جرائم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند؛ اما منجر به کاهش ۷۵ درصدی اتفاقات ناشی از این جرائم شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حمید کیانی درباره فرآیند و چگونگی دسترسی به جرائم مجازی گفت: هر چیزی بومی نباشد، تسلط پلیس روی آن کم می‌شود و این موضوع شامل علل مختلفی از قبیل فقدان بسترهای لازم، چابک نبودن سیستم قضائی و به‌روز نبودن قوانین می‌شود که نیاز به بازنگری مجدد دارد و تا زمانی که این قوانین بازنگری نشود، طبیعی است که پلیس هم چابکی لازم را در مواردی ازاین‌دست نداشته باشد.

کیانی در این رابطه که تا چه اندازه هک شدن در کشور با توجه به ایجاد رمز پویا کاهش یافته است؟ گفت: با آمدن رمز پویا قرار نبود برداشت‌ها از حساب مردم به صفر برسد، اما شاید بیش از ۷۵ درصد این اتفاقات کاهش یافته است.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، افزود: امیدواریم اشتباهات فردی نیز به موازات بالا رفتن سواد رسانه‌ای کاربران به‌تدریج کاهش پیدا کند.

رئیس اداره تشخیص جرائم سایبری پلیس فتا در رابطه با سلب مسئولیت سایت‌های واسط خریدوفروش آنلاین گفت: وقتی مسئولیتی می‌پذیریم باید پاسخگو باشیم؛ اما متأسفانه در سایت‌های تبلیغی و فضای مجازی برای پاسخگویی، قانونی وجود ندارد.

منبع :


نسخه قابل چاپ
مشاهده همه اخبار
درگاه ها و پورتال ها ی معتبر
.
آخرین رویدادها